Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, senzor fotoelectric, cilindric, metalic, polarizat, Smax 7 m, IO-Link, Conector M12
278,00 Lei
229,75 Lei
în stoc
SKU
XUB9BPYNM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, photo electric sensor, cylindrical, metal, polarised, Smax 7 m, IO-Link, Connector M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Numele seriei | Mod unic de uz general |
| Tipul senzorului electronic | Senzor fotoelectric |
| Numele senzorului | XUB |
| Designul senzorului | Cilindric M18 |
| Sistemul de detecție | Reflex polarizat |
| Raza de detecție | 0.05...7 m |
| Material | Metalic |
| Tipul liniei de vedere | Axial |
| Tipul semnalului de ieșire | Discret |
| Tipul circuitului de alimentare | DC |
| Tehnica de cablare | 4 conductoare |
| [Sn] distanța de detecție nominală | 5-5 m reflex polarizat necesită reflector XUZC50 |
| Tipul ieșirii discrete | IOLINK PNP/NPN autodetect |
| Funcția ieșirii discrete | 1 NÎ sau 1 ND programabil |
| Conectarea electrică | 1 conector tată M12, 4 pini |
| Emisie | LED roșu reflex polarizat |
Complementar
| Material carcasă | PC/PBT |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tipul ieșirii | Discret |
| LED de stare | 1 LED (verde) pentru alimentare pornit/stabilitate, 1 LED (portocaliu) pentru starea ieșirii |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție la inversarea polarității |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA (protecție la suprasarcină și scurtcircuit) |
| Frecvență de comutare | 1000 Hz |
| Cădere de tensiune maximă | <2 V (stare închisă) fără sarcină |
| Consum de curent | < 30 mA fără sarcină |
| Întârziere la pornire | 300 MILLISECOND |
| Întârziere de răspuns | 0.5 MILLISECOND |
| Întârziere de recuperare | 0.5 MILLISECOND |
| Configurare | Sensibilitate prin IO-Link sensibilitate prin potențiometru |
| Limitele tensiunii de alimentare | 10-30 V DC |
| Imunitate la lumina ambiantă | 40000 lux lumină naturală, 10000 lux lumină incandescență |
| Temperatura aerului ambiant pentru funcționare | -30-55 °C |
| Umiditate relativă | 35-95 % |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-55 Hz) pentru fiecare axă în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) pentru fiecare axă în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 în conformitate cu IEC 60529, IP65 în conformitate cu IEC 60529, IP69K în conformitate cu DIN 40050-9 |
Unități de ambalare
| Tipul unității pachetului 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachetul 1 | 1 |
| Înălțimea pachetului 1 | 1.8 CENTIMETER |
| Lățimea pachetului 1 | 1.6 CENTIMETER |
| Lungimea pachetului 1 | 4.4 CENTIMETER |
| Greutatea pachetului 1 | 0.04 KILOGRAM |
| Tipul unității pachetului 2 | S02 |
| Numărul de unități în pachetul 2 | 48 |
| Înălțimea pachetului 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățimea pachetului 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungimea pachetului 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutatea pachetului 2 | 2.92 KILOGRAM |
| Tipul unității pachetului 3 | P06 |
| Numărul de unități în pachetul 3 | 768 |
| Înălțimea pachetului 3 | 70 CENTIMETER |
| Lățimea pachetului 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungimea pachetului 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutatea pachetului 3 | 44.26 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUB9BPYNM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





