Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzor fotoelectric XU, Senzor fotoelectric, Cilindric, Plastic, Unghiular, Difuz mediu, Smax 0.5 m, PNP, Cablu 2m
234,00 Lei
193,39 Lei
în stoc
SKU
XUB6APXWL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, Photo electric Sensor, Cylindrical, Plastic, Angled, Diffuse Medium, Smax 0.5 m, PNP, Cable 2m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzor fotoelectric XU |
|---|---|
| Nume serie | Mono-mod de uz general |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Nume senzor | XUB |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Sistem de detecție | Difuz |
| Domeniu de detectare | 0.01…0.5 m |
| Material | Plastic |
| Tip linie de vizare | 90° lateral |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | CC |
| Tehnică de cablare | 4 fire |
| [Sn] distanță nominală de detectare | 0.35-0.35 m difuz |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ sau 1 NC programabil |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Emisie | LED roșu difuz |
Complementar
| Material carcasă | PC/PBT |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Discret |
| LED de stare | 1 LED (verde) pentru alimentare activată/stabilitate, 1 LED (portocaliu) pentru starea ieșirii |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V CC cu protecție inversare polaritate |
| Capacitate comutare în mA | <= 100 mA (protecție suprasarcină și scurtcircuit) |
| Frecvență comutare | 1000 Hz |
| Cădere tensiune maximă | <2 V (stare închisă) fără sarcină |
| Consum curent | < 20 mA fără sarcină |
| Întârziere pornire inițială | 100 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.5 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 0.5 MILLISECOND |
| Configurare | Sensibilitate prin potențiometru |
| Limite tensiune de alimentare | 10-30 V CC |
| Imunitate la lumina ambiantă | 40000 lux lumină solară, 10000 lux lumină incandescență |
| Temperatură aer ambiant pentru operare | -30-55 °C |
| Umiditate relativă | 35-95 % |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-55 Hz) pentru fiecare axă conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) pentru fiecare axă conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1.8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 1.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 4.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.095 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 36 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.42 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | P06 |
| Număr unități în pachet 3 | 576 |
| Înălțime pachet 3 | 70 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 68.26 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUB6APXWL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





