Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzor fotoelectric XU, Senzor fotoelectric, Cilindric, Metalic, Difuz lung, Smax 1 m, NPN, Cablu 2m
243,00 Lei
200,83 Lei
în stoc
SKU
XUB5BNXNL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, Photo electric Sensor, Cylindrical, Metal, Diffuse long, Smax 1 m, NPN, Cable 2m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumirea seriei | General purpose single mode |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumirea senzorului | XUB |
| Design senzor | Cylindrical M18 |
| Sistem de detecție | Diffuse |
| Rază de detecție | 0.01…1 m |
| Material | Metalic |
| Tip linie de vedere | Axial |
| Tip semnal de ieșire | Discrete |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tehnică de cablare | 4 wires |
| [Sn] distanță nominală de detecție | 0.7-0.7 m diffuse |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| Funcție ieșire discretă | 1 ÎD sau 1 NÎ programabil |
| Conexiune electrică | Cable |
| Emisie | Red LED diffuse |
Complementar
| Material carcasă | PC/PBT |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Discrete |
| LED de stare | 1 LED (verde) pentru alimentare pornit/stabilitate, 1 LED (portocaliu) pentru stare ieșire |
| [Us] tensiune alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție inversare polaritate |
| Capacitate comutație în mA | <= 100 mA (protecție supraîncărcare și scurtcircuit) |
| Frecvență comutație | 1000 Hz |
| Cădere tensiune maximă | <2 V (stare închis)fără sarcină |
| Consum curent | < 20 mA fără sarcină |
| Întârziere pornire inițială | 100 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.5 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 0.5 MILLISECOND |
| Configurare | Sensibilitate prin potențiometru |
| Limite tensiune alimentare | 10-30 V DC |
| Imunitate la lumina ambiantă | 40000 lux lumina solară, 10000 lux lumina incandescență |
| Temperatură aer ambiant pentru funcționare | -30-55 °C |
| Umiditate relativă | 35-95 % |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitude = +/- 1.5 mm (f = 10-55 Hz)pentru fiecare axă conformă IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) pentru fiecare axă conformă IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conformă IEC 60529, IP65 conformă IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1.8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 1.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 4.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.095 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Numărul de unități în pachet 2 | 36 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.42 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | P06 |
| Numărul de unități în pachet 3 | 576 |
| Înălțime pachet 3 | 70 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 68.26 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUB5BNXNL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





