Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzor fotoelectric XU, Senzor fotoelectric, Cilindric, Plastic, Difuz lung, Smax 1 m, PNP, Cablu 2m
234,00 Lei
193,39 Lei
în stoc
SKU
XUB5APXNL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, Photo electric Sensor, Cylindrical, Plastic, Diffuse long, Smax 1 m, PNP, Cable 2m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Nume serie | General purpose single mode |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Nume senzor | XUB |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Sistem de detecție | Difuz |
| Rază de detecție | 0.01…1 m |
| Material | Plastic |
| Tip linie de vedere | Axial |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tehnică de cablare | 4 fire |
| [Sn] distanță de detecție nominală | 0.7-0.7 m difuz |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ sau 1 ND programabil |
| Conectare electrică | Cablu |
| Emisie | LED roșu difuz |
Complementar
| Material carcasă | PC/PBT |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Discret |
| LED indicator stare | 1 LED (verde) pentru alimentare activă/stabilitate, 1 LED (portocaliu) pentru stare ieșire |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție la inversare polaritate |
| Capacitate comutare în mA | <= 100 mA (protecție la suprasarcină și scurtcircuit) |
| Frecvență comutare | 1000 Hz |
| Cădere tensiune maximă | <2 V (stare închisă)fără sarcină |
| Consum curent | < 20 mA fără sarcină |
| Întârziere prima pornire | 100 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.5 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 0.5 MILLISECOND |
| Configurare | Sensibilitate prin potențiometru |
| Limite tensiune alimentare | 10-30 V DC |
| Imunitate la lumina ambiantă | 40000 lux lumină solară, 10000 lux lumină incandescență |
| Temperatura aerului ambiant pentru operare | -30-55 °C |
| Umiditate relativă | 35-95 % |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-55 Hz)pentru fiecare axă conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) pentru fiecare axă conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1.8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 1.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 4.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.095 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 36 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.42 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | P06 |
| Număr unități în pachet 3 | 576 |
| Înălțime pachet 3 | 70 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 68.26 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUB5APXNL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





