Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, Senzor fotoelectric, Cilindric, Metalic, Prin fascicul, Receptor, Smax 30m, IO-Link, Conector M12
227,00 Lei
187,60 Lei
în stoc
SKU
XUB2BPYNM12R
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, Photo electric sensor, Cylindrical, Metal, Thru-beam, Receiver, Smax 30m, IO-Link, Connector M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumire serie | General purpose single mode |
| Tip senzor electronic | Photo-electric sensor receiver |
| Denumire senzor | XUB |
| Design senzor | Cylindrical M18 |
| Sistem de detecție | Thru beam |
| Rază de detectare | 0...30 m |
| Material | Metalic |
| Tip linie de vedere | Axial |
| Tip semnal de ieșire | Discrete |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tehnică de cablare | 4 fire |
| [Sn] distanță nominală de detectare | 20-20 m thru beam necesită transmițător XUB2BKXNM12T |
| Tip ieșire discretă | IOLINK PNP/NPN autodetect |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul M12, 4 pini |
| Emisie | Red LED thru beam |
Complementar
| Material carcasă | PC/PBT |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Discrete |
| LED de stare | 1 LED (verde) pentru alimentare on/stabilitate, 1 LED (portocaliu) pentru starea ieșirii |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție împotriva inversării polarității |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA (protecție împotriva supraîncărcării și scurtcircuitului) |
| Frecvență de comutare | 1000 Hz |
| Cădere de tensiune maximă | <2 V (stare închisă) fără sarcină |
| Consum de curent | < 30 mA fără sarcină |
| Întârziere la pornire | 300 MILLISECOND |
| Întârziere de răspuns | 0.5 MILLISECOND |
| Întârziere de recuperare | 0.5 MILLISECOND |
| Configurare | Sensibilitate prin IO-Link sensibilitate prin potențiometru |
| Limite tensiune de alimentare | 10-30 V DC |
| Imunitate la lumina ambiantă | 40000 lux lumină solară, 10000 lux lumină incandescent |
| Temperatură aer ambiant pentru funcționare | -30-55 °C |
| Umiditate relativă | 35-95 % |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-55 Hz) pentru fiecare axă în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) pentru fiecare axă în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 în conformitate cu IEC 60529, IP65 în conformitate cu IEC 60529, IP69K în conformitate cu DIN 40050-9 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1.8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 1.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 4.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.04 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 48 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.92 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | P06 |
| Număr unități în pachet 3 | 768 |
| Înălțime pachet 3 | 70 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 44.26 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUB2BPYNM12R |
| Unitate de măsura | Pce |





