Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, Senzor fotoelectric, Cilindric, Metalic, Angled, Thru-beam, System, Smax 30m, PNP, Conector M12
362,00 Lei
299,17 Lei
în stoc
SKU
XUB2BPXWM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, Photo electric sensor, Cylindrical, Metal, Angled, Thru-beam, System, Smax 30m, PNP, Connector M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumirea seriei | General purpose single mode |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumirea senzorului | XUB |
| Design senzor | Cylindrical M18 |
| Sistem de detecție | Thru beam |
| Rază de detectare | 0...17 m |
| Material | Metalic |
| Tip linie de vedere | 90° lateral |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tehnică de cablare | 4 fire |
| [Sn] distanță nominală de detectare | 12-12 m thru beam |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ sau 1 ND programabil |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul M12, 4 pini |
| Emisie | Red LED thru beam |
Complementar
| Material carcasă | PC/PBT |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Discret |
| LED stare | 1 LED (verde) pentru transmițător/alimentare pornit, 1 LED (verde) pentru receptor/alimentare pornit/stabilitate, 1 LED (portocaliu) pentru receptor/ieșire |
| [Us] tensiune nominală de alimentare | 12...24 V DC cu protecție împotriva inversării polarității |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA (protecție la suprasarcină și scurtcircuit) |
| Frecvență de comutare | 1000 Hz |
| Cădere tensiune maximă | <2 V (stare închis) fără sarcină |
| Consum de curent | < 20 mA fără sarcină |
| Delay pornire | 100 MILLISECOND |
| Delay răspuns | 0.5 MILLISECOND |
| Delay recuperare | 0.5 MILLISECOND |
| Configurare | Sensibilitate prin potențiometru |
| Compoziție kit | Transmițător XUB2BKXWM12T + receptor XUB2BPXWM12R |
| Limite tensiune de alimentare | 10-30 V DC |
| Imunitate la lumina ambiantă | 40000 lux lumina solară, 10000 lux lumină incandescență |
| Temperatura aerului ambiant pentru funcționare | -30-55 °C |
| Umiditate relativă | 35-95 % |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-55 Hz) pentru fiecare axă în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) pentru fiecare axă în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 în conformitate cu IEC 60529, IP65 în conformitate cu IEC 60529, IP69K în conformitate cu DIN 40050-9 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1.8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 1.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 4.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.04 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 48 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.92 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | P06 |
| Număr unități în pachet 3 | 768 |
| Înălțime pachet 3 | 70 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 44.26 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUB2BPXWM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





