Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzor fotoelectric XU, Senzor fotoelectric, Cilindric, Metalic, Unghi, Fascicul traversat, Sistem, Smax 17m, PNP, Cablu 2m
362,00 Lei
299,17 Lei
în stoc
SKU
XUB2BPXWL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, Photo electric sensor, Cylindrical, Metal, Angled, Thru-beam, System, Smax 17m, PNP, Cable 2m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumirea seriei | General purpose single mode |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumirea senzorului | XUB |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Sistem de detecție | Thru beam |
| Rază de detectare | 0...17 m |
| Material | Metalic |
| Tip linie de vedere | 90° lateral |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tehnică de cablare | 4 fire |
| [Sn] distanță de detectare nominală | 12-12 m thru beam |
| Tip ieșire discret | PNP |
| Funcție ieșire discret | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Emisie | Red LED thru beam |
Complementar
| Material carcasă | PC/PBT |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Discret |
| LED de stare | 1 LED (verde) pentru transmitter/alimentare activă, 1 LED (verde) pentru receiver/alimentare activă/stabilitate, 1 LED (portocaliu) pentru receiver/ieșire |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție împotriva inversării polarității |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA (protecție împotriva supraîncărcării și scurtcircuitului) |
| Frecvență de comutare | 1000 Hz |
| Cădere de tensiune maximă | <2 V (stare închisă) fără sarcină |
| Consum de curent | < 20 mA fără sarcină |
| Întârziere la prima ridicare | 100 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.5 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 0.5 MILLISECOND |
| Configurare | Sensibilitate prin potențiometru |
| Compoziție kit | Transmitter XUB2BKXWL2T + receiver XUB2BPXWL2R |
| Limite tensiune de alimentare | 10-30 V DC |
| Imunitate la lumina ambiantă | 40000 lux lumina solară, 10000 lux lumina incandescență |
| Temperatură aer ambiant pentru funcționare | -30-55 °C |
| Umiditate relativă | 35-95 % |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-55 Hz) pentru fiecare axă conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) pentru fiecare axă conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1.8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 1.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 4.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.095 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 28 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3.66 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | P06 |
| Număr unități în pachet 3 | 448 |
| Înălțime pachet 3 | 69.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 58.56 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUB2BPXWL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





