Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzor fotoelectric XU, Senzor fotoelectric, Cilindric, Metalic, Prin fascicul, Receptor, Smax 30m, PNP, Cablu 2m
205,00 Lei
169,42 Lei
în stoc
SKU
XUB2BPXNL2R
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, Photo electric sensor, Cylindrical, Metal, Thru-beam, Receiver, Smax 30m, PNP, Cable 2m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumirea seriei | General purpose single mode |
| Tip senzor electronic | Photo-electric sensor receiver |
| Denumirea senzorului | XUB |
| Design senzor | Cylindrical M18 |
| Sistem de detecție | Thru beam |
| Rază de detecție | 0...30 m |
| Material | Metalic |
| Tip linie de vedere | Axial |
| Tip semnal de ieșire | Discrete |
| Tip circuit alimentare | DC |
| Tehnică de cablare | 4 fire |
| [Sn] distanță nominală de detecție | 20-20 m thru beam necesită emițător XUB2BKXNL2T |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Emisie | Red LED thru beam |
Complementar
| Material carcasă | PC/PBT |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Discrete |
| LED de stare | 1 LED (verde) pentru alimentare activă/stabilitate, 1 LED (portocaliu) pentru stare ieșire |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție la inversare polaritate |
| Capacitate de comutație în mA | <= 100 mA (protecție la suprasarcină și scurtcircuit) |
| Frecvență de comutație | 1000 Hz |
| Cădere de tensiune maximă | <2 V (stare închis) fără sarcină |
| Consum de curent | < 20 mA fără sarcină |
| Delay pornire inițială | 100 MILLISECOND |
| Delay răspuns | 0.5 MILLISECOND |
| Delay recuperare | 0.5 MILLISECOND |
| Configurare | Sensibilitate prin potențiometru |
| Limite tensiune de alimentare | 10-30 V DC |
| Imunitate la lumina ambiantă | 40000 lux lumină solară, 10000 lux lumină incandescență |
| Temperatură aer ambiant pentru funcționare | -30-55 °C |
| Umiditate relativă | 35-95 % |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-55 Hz) pentru fiecare axă conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) pentru fiecare axă conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1.8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 1.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 4.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.095 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Numărul de unități în pachet 2 | 36 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.42 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | P06 |
| Numărul de unități în pachet 3 | 576 |
| Înălțime pachet 3 | 70 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 68.26 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUB2BPXNL2R |
| Unitate de măsura | Pce |





