Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, Senzor fotoelectric, Cilindric, Metalic, Fascicul direct, Sistem, Smax 30m, PNP, Cablu 2m
338,00 Lei
279,34 Lei
în stoc
SKU
XUB2BPXNL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, Photo electric sensor, Cylindrical, Metal, Thru-beam, System, Smax 30m, PNP, Cable 2m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumire serie | Scop general, mod unic |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumire senzor | XUB |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Sistem de detecție | Fascicul complet |
| Rază de detectare | 0...30 m |
| Material | Metalic |
| Tip linie de vedere | Axial |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tehnică de cablare | 4 fire |
| [Sn] distanță nominală de detectare | 20-20 m fascicul complet |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conectare electrică | Cablu |
| Emisie | LED roșu fascicul complet |
Complementar
| Material carcasă | PC/PBT |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Discret |
| LED indicator de stare | 1 LED (verde) pentru transmițător/alimentare activă, 1 LED (verde) pentru receptor/alimentare activă/stabilitate, 1 LED (portocaliu) pentru receptor/ieșire |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție la inversiune de polaritate |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA (protecție la suprasarcină și scurtcircuit) |
| Frecvență de comutare | 1000 Hz |
| Cădere de tensiune maximă | <2 V (stare închisă) fără sarcină |
| Consum de curent | < 20 mA fără sarcină |
| Întârziere la pornire | 100 MILLISECOND |
| Întârziere de răspuns | 0.5 MILLISECOND |
| Întârziere de recuperare | 0.5 MILLISECOND |
| Configurare | Sensibilitate prin potențiometru |
| Compoziție kit | Transmițător XUB2BKXNL2T + receptor XUB2BPXNL2R |
| Limite tensiune de alimentare | 10-30 V DC |
| Imunitate la lumina ambiantă | 40000 lux lumină solară, 10000 lux lumină incandescență |
| Temperatură aer ambiant pentru funcționare | -30-55 °C |
| Umiditate relativă | 35-95 % |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-55 Hz) pentru fiecare axă conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) pentru fiecare axă conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1.8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 1.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 4.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.095 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr de unități în pachet 2 | 28 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3.66 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | P06 |
| Număr de unități în pachet 3 | 448 |
| Înălțime pachet 3 | 69.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 58.56 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUB2BPXNL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





