Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, Senzor fotoelectric, Cilindric, Metalic, Înclinat, Sistem prin-fascicul, Distanță max 30m, NPN, Cablu 2m
362,00 Lei
299,17 Lei
în stoc
SKU
XUB2BNXWL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, Photo electric sensor, Cylindrical, Metal, Angled, Thru-beam, System, Smax 30m, NPN, Cable 2m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumirea seriei | General purpose single mode |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumirea senzorului | XUB |
| Design senzor | Cylindrical M18 |
| Sistem de detecție | Thru beam |
| Rază de detecție | 0...17 m |
| Material | Metalic |
| Tip linie de vedere | 90° lateral |
| Tip semnal de ieșire | Discrete |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tehnică de cablare | 4 wires |
| [Sn] distanță nominală de detecție | 12-12 m thru beam |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conexiune electrică | Cable |
| Emisie | Red LED thru beam |
Complementar
| Material carcasă | PC/PBT |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Discrete |
| LED de stare | 1 LED (verde) pentru transmițător/alimentare conectată, 1 LED (verde) pentru receptor/alimentare conectată/stabilitate, 1 LED (portocalie) pentru receptor/ieșire |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC with reverse polarity protection |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA (overload and short-circuit protection) |
| Frecvență de comutare | 1000 Hz |
| Cădere maximă de tensiune | <2 V (closed state)no-load |
| Consum de curent | < 20 mA no load |
| Întârziere prima ridicare | 100 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.5 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 0.5 MILLISECOND |
| Configurare | Sensibilitate prin potențiometru |
| Compoziție kit | Transmitter XUB2BKXWL2T + receiver XUB2BNXWL2R |
| Limite tensiune de alimentare | 10-30 V DC |
| Imunitate la lumina ambiantă | 40000 lux sunlight, 10000 lux incandescent light |
| Temperatură aer ambiant de funcționare | -30-55 °C |
| Umiditate relativă | 35-95 % |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitude = +/- 1.5 mm (f = 10-55 Hz)for every axis conforming to IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (duration = 11 ms) for for every axis conforming to IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conforming to IEC 60529, IP65 conforming to IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1.8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 1.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 4.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.095 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr de unități în pachet 2 | 28 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3.66 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | P06 |
| Număr de unități în pachet 3 | 448 |
| Înălțime pachet 3 | 69.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 58.56 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUB2BNXWL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





