Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, Senzor fotoelectric, Cilindric, Metalic, Transmisie, Receptor, Smax 30m, NPN, Conector M12
205,00 Lei
169,42 Lei
în stoc
SKU
XUB2BNXNM12R
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, Photo electric sensor, Cylindrical, Metal, Thru-beam, Receiver, Smax 30m, NPN, Connector M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumire serie | General purpose single mode |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric receptor |
| Denumire senzor | XUB |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Sistem de detecție | Thru beam |
| Rază de detectare | 0...30 m |
| Material | Metalic |
| Tip linie de vedere | Axial |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tehnică de cablare | 4 fire |
| Distanță de detectare nominală [Sn] | 20-20 m thru beam necesită un emițător XUB2BKXNM12T |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul M12, 4 pini |
| Emisie | LED roșu thru beam |
Complementar
| Material carcasă | PC/PBT |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Discret |
| LED de stare | 1 LED (verde) pentru alimentare on/stabilitate, 1 LED (portocaliu) pentru starea ieșirii |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție la polaritate inversă |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA (protecție la suprasarcină și scurtcircuit) |
| Frecvență de comutare | 1000 Hz |
| Cădere de tensiune maximă | <2 V (stare închisă) fără sarcină |
| Consum de curent | < 20 mA fără sarcină |
| Întârziere la punere în funcțiune | 100 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.5 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 0.5 MILLISECOND |
| Configurare | Sensibilitate prin potențiometru |
| Limite tensiune de alimentare | 10-30 V DC |
| Imunitate la lumina ambiantă | 40000 lux lumina solară, 10000 lux lumina incandescență |
| Temperatură aer ambiant pentru funcționare | -30-55 °C |
| Umiditate relativă | 35-95 % |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-55 Hz) pentru fiecare axă conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) pentru fiecare axă conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050-9 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1.8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 1.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 4.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.04 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 48 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.92 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | P06 |
| Număr unități în pachet 3 | 768 |
| Înălțime pachet 3 | 70 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 44.26 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUB2BNXNM12R |
| Unitate de măsura | Pce |





