Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, Senzor fotoelectric, Cilindric, Metalic, Prin-fascicul, Sistem, Smax 30m, NPN, Conector M12
338,00 Lei
279,34 Lei
în stoc
SKU
XUB2BNXNM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, Photo electric sensor, Cylindrical, Metal, Thru-beam, System, Smax 30m, NPN, Connector M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Nume serie | Scop general mono-mod |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumire senzor | XUB |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Sistem de detecție | Fascicul continuu |
| Interval de detecție | 0...30 m |
| Material | Metalic |
| Tip linie de vedere | Axial |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tehnică de cablare | 4 fire |
| [Sn] distanță nominală de detecție | 20-20 m fascicul continuu |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ sau 1 ND programabil |
| Conexiune electrică | 1 conector tată M12, 4 pini |
| Emisie | LED roșu fascicul continuu |
Complementar
| Material carcasă | PC/PBT |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Discret |
| LED de stare | 1 LED (verde) pentru emițător/alimentare pornit, 1 LED (verde) pentru receptor/alimentare pornit/stabilitate, 1 LED (portocaliu) pentru receptor/ieșire |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție inversare polaritate |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA (protecție la suprasarcină și scurtcircuit) |
| Frecvență de comutare | 1000 Hz |
| Cădere de tensiune maximă | <2 V (stare închisă) fără sarcină |
| Consum de curent | < 20 mA fără sarcină |
| Întârziere inițială | 100 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.5 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 0.5 MILLISECOND |
| Configurare | Sensibilitate prin potențiometru |
| Compoziție kit | Emițător XUB2BKXNM12T + receptor XUB2BNXNM12R |
| Limite tensiune de alimentare | 10-30 V DC |
| Imunitate la lumina ambiantă | 40000 lux lumină soare, 10000 lux lumină incandescență |
| Temperatura aerului ambiant pentru funcționare | -30-55 °C |
| Umiditate relativă | 35-95 % |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-55 Hz) pentru fiecare axă conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) pentru fiecare axă conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050-9 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1.8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 1.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 4.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.04 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 48 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.92 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | P06 |
| Număr unități în pachet 3 | 768 |
| Înălțime pachet 3 | 70 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 44.26 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUB2BNXNM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





