Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, Senzor fotoelectric, Cilindric, Metalic, Unghiular, Fascicul continuu, Transmițător, Smax 30m, Conector M12
150,00 Lei
123,97 Lei
în stoc
SKU
XUB2BKXWM12T
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, Photo electric sensor, Cylindrical, Metal, Angled, Thru-beam, Transmitter, Smax 30m, Connector M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumire serie | General purpose single mode |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric emițător |
| Denumire senzor | XUB |
| Proiectare senzor | Cilindric M18 |
| Sistem de detectare | Thru beam |
| Distanță de detectare | 0...17 m |
| Material | Metalic |
| Tip linie de vedere | 90° lateral |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tehnică de cablare | 2-fire |
| Distanță de detectare nominală [Sn] | 12-12 m thru beam necesită un receptor |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Emisie | LED roșu thru beam |
Complementar
| Material carcasă | PC/PBT |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Discret |
| LED stare | 1 LED (verde) pentru alimentare activă, 1 LED (portocaliu) pentru starea ieșirii |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție la inversare de polaritate |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA (protecție la suprasarcină și scurtcircuit) |
| Frecvență de comutare | 1000 Hz |
| Cădere tensiune maximă | <2 V fără sarcină |
| Consum curent | < 20 mA fără sarcină |
| Întârziere la pornire | 100 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.5 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 0.5 MILLISECOND |
| Limite tensiune de alimentare | 10-30 V DC |
| Imunitate la lumina ambiantă | 40000 lux lumină solară, 10000 lux lumină incandescență |
| Temperatura aerului ambiant pentru funcționare | -30-55 °C |
| Umiditate relativă | 35-95 % |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-55 Hz) pentru fiecare axă conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) pentru fiecare axă conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050-9 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 1.8 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 1.6 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 4.4 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.04 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 48 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 2.92 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | P06 |
| Număr unități în ambalaj 3 | 768 |
| Înălțime ambalaj 3 | 70 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 44.26 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUB2BKXWM12T |
| Unitate de măsura | Pce |





