Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
Senzori fotoelectrici TELEMECANIQUE SENSORS XU, Senzor fotoelectric, Cilindric, Metalic, Unghiular, Prin-fascicul, Transmițător, Smax 30m, Cablu 2m
150,00 Lei
123,97 Lei
în stoc
SKU
XUB2BKXWL2T
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, Photo electric sensor, Cylindrical, Metal, Angled, Thru-beam, Transmitter, Smax 30m, Cable 2m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori fotoelectrici XU |
|---|---|
| Denumire serie | Scop general mod unic |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric transmițător |
| Denumire senzor | XUB |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Sistem de detectare | Prin fascicul |
| Rază de detecție | 0...17 m |
| Material | Metalic |
| Tip linie de vedere | 90° lateral |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | CC |
| Tehnică de cablare | 2 fire |
| [Sn] distanță de detecție nominală | 12-12 m prin fascicul necesită receptor |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Emisie | LED roșu prin fascicul |
Complementar
| Material carcasă | PC/PBT |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Discret |
| LED de stare | 1 LED (verde) pentru alimentare pornit, 1 LED (verde) pentru receptor/alimentare pornit/stabilitate, 1 LED (portocaliu) pentru receptor/ieșire |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V CC cu protecție inversare polaritate |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA (protecție suprasarcină și scurtcircuit) |
| Frecvență de comutare | 1000 Hz |
| Cădere de tensiune maximă | <2 V fără sarcină |
| Consum de curent | < 20 mA fără sarcină |
| Întârziere inițială | 100 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.5 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 0.5 MILLISECOND |
| Limite tensiune de alimentare | 10-30 V CC |
| Imunitate la lumina ambiantă | 40000 lux lumina soarelui, 10000 lux lumina incandescență |
| Temperatură aer ambiant pentru funcționare | -30-55 °C |
| Umiditate relativă | 35-95 % |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-55 Hz) pentru fiecare axă conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) pentru fiecare axă conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1.8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 1.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 4.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.095 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 36 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.42 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | P06 |
| Număr unități în pachet 3 | 576 |
| Înălțime pachet 3 | 70 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 68.26 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUB2BKXWL2T |
| Unitate de măsura | Pce |





