Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
Senzori fotoelectrici TELEMECANIQUE SENSORS - XU, Senzor fotoelectric, Cilindric, Plastic, Unghiular, Fascicul traversant, Receptor, Smax 30m, NPN, Cablu 2m
203,00 Lei
167,77 Lei
în stoc
SKU
XUB2ANXWL2R
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, Photo electric sensor, Cylindrical, Plastic, Angled, Thru-beam, Receiver, Smax 30m, NPN, Cable 2m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumirea seriei | General purpose single mode |
| Tip senzor electronic | Photo-electric sensor receiver |
| Denumire senzor | XUB |
| Design senzor | Cylindrical M18 |
| Sistem de detecție | Thru beam |
| Rază de detectare | 0...17 m |
| Material | Plastic |
| Tip linie de vedere | 90° lateral |
| Tip semnal de ieșire | Discrete |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tehnică de conectare | 4 wires |
| [Sn] distanță de detectare nominală | 12-12 m thru beam need a transmitter XUB2AKXWL2T |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO or 1 NC programmable |
| Conexiune electrică | Cable |
| Emisie | Red LED thru beam |
Complementar
| Material carcasă | PC/PBT |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Discrete |
| LED de stare | 1 LED (green) for supply on/stability, 1 LED (orange) for output state |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC with reverse polarity protection |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA (overload and short-circuit protection) |
| Frecvență de comutare | 1000 Hz |
| Cădere de tensiune maximă | <2 V (closed state)no-load |
| Consum de curent | < 20 mA no load |
| Întârziere inițială | 100 MILLISECOND |
| Întârziere de răspuns | 0.5 MILLISECOND |
| Întârziere de recuperare | 0.5 MILLISECOND |
| Configurare | Sensitivity by potentiometer |
| Limite tensiune de alimentare | 10-30 V DC |
| Imunitate la lumina ambiantă | 40000 lux sunlight, 10000 lux incandescent light |
| Temperatura aerului ambiant pentru operare | -30-55 °C |
| Umiditate relativă | 35-95 % |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitude = +/- 1.5 mm (f = 10-55 Hz)for every axis conforming to IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (duration = 11 ms) for for every axis conforming to IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conforming to IEC 60529, IP65 conforming to IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1.8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 1.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 4.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.095 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 36 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.42 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | P06 |
| Număr unități în pachet 3 | 576 |
| Înălțime pachet 3 | 70 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 68.26 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUB2ANXWL2R |
| Unitate de măsura | Pce |





