Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XUA, tip barieră, Sn 2 m, 12...24 VDC, cablu 2 m
548,00 Lei
452,89 Lei
în stoc
SKU
XUAH0224
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUA, thru beam, Sn 2 m, 12...24 VDC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Numele seriei | Ansamblu de aplicare |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumirea senzorului | XUA |
| Design senzor | Cilindric M8 |
| Sistem de detecție | Prin fascicul |
| Rază de detecție | > 0...2 m |
| Material | Metalic |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tehnică de conectare | 3 fire |
| [Sn] distanță de detecție nominală | 0-2 m prin fascicul necesită emițător XUAH0203 |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Aplicație specifică produs | Nu se aplică |
| Emisie | Recepție infraroșu prin fascicul |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichel-placat |
|---|---|
| Material lentilă | PC |
| Tip ieșire | Stare solidă |
| Ieșire suplimentară | Fără |
| Compoziție cablu | 3 x 0,14 mm² |
| LED indicator stare | 1 LED (galben) pentru starea ieșirii |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție împotriva inversării polarității |
| Capacitate comutație în mA | <= 100 mA (protecție împotriva supraîncărcării și scurtcircuitului) |
| Cădere tensiune maximă | <1 V (stare închisă) |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere inițială | 20 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0,25 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 0,25 MILLISECOND |
| Reglare | Fără ajustare sensibilitate |
| Limite tensiune alimentare | 10-30 V DC |
| Temperatură aer ambiant pentru funcționare | -25-55 °C |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1 mm (f = 10-55 Hz) conformă IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conformă IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 4,4 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 6,8 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 9,5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0,048 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S01 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 24 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 1,341 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUAH0224 |
| Unitate de măsura | Pce |





