Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
Senzori fotoelectrici TELEMECANIQUE SENSORS XU, XU9, polarizați, Sn 2 m, 24...240VAC/DC, 1/2"
379,00 Lei
313,22 Lei
în stoc
SKU
XU9M18MB230K
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XU9, polarised, Sn 2 m, 24...240VAC/DC, 1/2"
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Nume serie | General purpose single mode |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Nume senzor | XU9 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Sistem de detecție | Reflexie polarizată |
| Rază de detecție | > 1...5 m |
| Material | Metalic |
| Tip linie de vedere | Axial |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | AC/DC |
| Tehnică de cablare | 2-fire |
| [Sn] distanță de detecție nominală | 2-2 m reflexie polarizată necesită reflector XUZC50 |
| Funcție ieșire discret | 1 NÎ |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul 1/2"20 UNF, 3 pini |
| Aplicație specifică produs | Nu se aplică |
| Emisie | Reflexie polarizată roșie |
Complementar
| Material carcasă | Alamă placată cu nichel |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Solid state |
| Ieșire suplimentară | Fără |
| Material izolație cablu | PvR |
| LED de stare | 1 LED (galben) pentru starea ieșirii, 1 LED (roșu) pentru instabilitate |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 24...240 V AC/DC |
| Curent rezidual | - |
| Capacitate de comutare în mA | 10...200 mA (de utilizat cu fuzibil rapid 0,4 A în serie cu sarcina) |
| Frecvență de comutare | <= 25 Hz |
| Cădere de tensiune maximă | <6 V (stare închisă) |
| Întârziere inițială | 300 MILLISECOND |
| Întârziere de răspuns | 20 MILLISECOND |
| Întârziere de recuperare | 20 MILLISECOND |
| Configurare | Ajustare sensibilitate |
| Compoziție kit | Reflector XUZC50 senzor |
| Limite tensiune de alimentare | 20-264 V AC/DC |
| Temperatură aer ambiant pentru funcționare | -25-55 °C |
Mediu
| Certificări produs | CE CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1,5 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 izolație dublă conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 4.1 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 6.6 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 9.6 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.103 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S01 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 11 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 1.347 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XU9M18MB230K |
| Unitate de măsura | Pce |





