Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
Senzori fotoelectrici TELEMECANIQUE SENSORS XU, XU5, difuzi, Sn 0,4 m, 24...240VAC/DC, 1/2"
516,00 Lei
426,45 Lei
în stoc
SKU
XU5M18MB230K
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XU5, diffuse, Sn 0.4 m, 24...240VAC/DC, 1/2"
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumire serie | Scop general, mod unic |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumire senzor | XU5 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Sistem de detecție | Difuz |
| Rază de detecție | > 0.3...1 m |
| Material | Metalic |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | AC/DC |
| Tehnică de cablare | 2 fire |
| [Sn] distanță de detecție nominală | 0.4-0.4 m difuz |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Conectare electrică | 1 conector mascul 1/2"20 UNF, 3 pini |
| Aplicație specifică produs | Nu se aplică |
| Emisie | Difuz infraroșu |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Stare solidă |
| Ieșire suplimentară | Fără |
| LED de stare | 1 LED (galben) pentru starea ieșirii |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 24...240 V AC/DC |
| Curent rezidual | - |
| Capacitate de comutare în mA | 10...200 mA (de utilizat cu siguranță rapid 0.4 A în serie cu sarcina) |
| Cădere de tensiune maximă | <6 V (stare închisă) |
| Întârziere prima creștere | 300 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 20 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 20 MILLISECOND |
| Configurare | Ajustare sensibilitate |
| Limite tensiune alimentare | 20-264 V AC/DC |
| Temperatură aer ambiant pentru funcționare | -25-55 °C |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-55 Hz) conformă IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conformă IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conformă IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 6.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.085 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 11 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.16 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 9.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 6.6 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.085 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XU5M18MB230K |
| Unitate de măsura | Pce |





