Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XU2, tip fascicul direct, Sn 15 m, 12...24 VDC, M12
829,00 Lei
685,12 Lei
în stoc
SKU
XU2N18PP341D
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XU2, thru beam, Sn 15 m, 12...24 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumirea seriei | Aplicație industrie alimentară și băuturi |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumirea senzorului | XU2 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Sistem de detecție | Thru beam |
| Material | Oțel inoxidabil |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conexiune electrică | 1 conector tată M12, 4 pini |
| Aplicație specifică produs | Nu se aplică |
| Emisie | Infraroșu thru beam |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil : 304 CU |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Stare solidă |
| Ieșire suplimentară | Fără |
| LED indicator stare | 1 LED (verde) pentru alimentare conectată, 1 LED (galben) pentru stare ieșire |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție la inversare de polaritate |
| Capacitate comutare în mA | <= 100 mA (protecție la suprasarcină și scurtcircuit) |
| Cădere de tensiune maximă | <1,5 V (stare închis) |
| Consum de curent | <= 50 mA fără sarcină |
| Întârziere inițială | 15 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 1 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 1 MILLISECOND |
| Reglaj | Fără ajustare sensibilitate |
| Compoziție kit | Transmițător + receptor |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 25 gn, amplitudine = +/- 1,5 mm (f = 10-55 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6, 25 gn (f = 10-55 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 în conformitate cu IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9.4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.13 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 11 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.619 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XU2N18PP341D |
| Unitate de măsura | Pce |





