Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XU2, fascicul direct, 90°, Sn 15 m, 12...24 VDC, M12
1.030,00 Lei
851,24 Lei
în stoc
SKU
XU2N18NP341WD
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XU2, thru beam, 90°, Sn 15 m, 12...24 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Nume serie | Aplicație alimente și băuturi |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Nume senzor | XU2 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Sistem de detecție | Thru beam |
| Material | Oțel inoxidabil |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | CC |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul M12, 4 pini |
| Aplicație specifică produs | Nu se aplică |
| Emisie | Infraroșu thru beam |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil : 304 CU |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Solid state |
| Ieșire suplimentară | Fără |
| LED stare | 1 LED (verde) pentru alimentare conectată, 1 LED (galben) pentru stare ieșire |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V CC cu protecție inversare polaritate |
| Capacitate comutație în mA | <= 100 mA (protecție suprasarcină și scurtcircuit) |
| Cădere tensiune maximă | <1,5 V (stare închisă) |
| Consum curent | <= 50 mA fără sarcină |
| Întârziere prima ridicare | 15 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 1 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 1 MILLISECOND |
| Configurare | Fără ajustare sensibilitate |
| Compoziție kit | Transmitător + receptor |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 25 gn, amplitudine = +/- 1,5 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 8.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13.3 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.121 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Număr unități în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 4.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 13.3 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 8.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.121 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XU2N18NP341WD |
| Unitate de măsura | Pce |





