Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XU2, barieră luminoasă, Sn 15 m, 12...24 VDC, M12
939,00 Lei
776,03 Lei
în stoc
SKU
XU2N18NP341D
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XU2, thru beam, Sn 15 m, 12...24 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Nume serie | Aplicație pentru alimente și băuturi |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Nume senzor | XU2 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Sistem de detecție | Thru beam |
| Material | Oțel inoxidabil |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tehnică de cablare | 3-fire |
| Tip ieșire discret | NPN |
| Funcție ieșire discret | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul M12, 4 pini |
| Aplicație specifică produs | Nu se aplică |
| Emisie | Infraroșu thru beam |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil: 304 CU |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Solid state |
| Ieșire suplimentară | Fără |
| LED indicator de stare | 1 LED (verde) pentru alimentare pornită, 1 LED (galben) pentru starea ieșirii |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție împotriva inversării polarității |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA (protecție la suprasarcină și scurtcircuit) |
| Cădere de tensiune maximă | <1,5 V (stare închis) |
| Consum de curent | <= 50 mA fără sarcină |
| Întârziere prima pornire | 15 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 1 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 1 MILLISECOND |
| Configurare | Fără ajustare sensibilitate |
| Compoziție kit | Transmitter + receiver |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 25 gn, amplitudine = +/- 1,5 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 14.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 4.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.128 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Număr unități în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 14.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 4.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.128 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XU2N18NP341D |
| Unitate de măsura | Pce |





