Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XU2, receptor, Sn 15 m, 24...240VAC/DC, 1/2"
428,00 Lei
353,72 Lei
în stoc
SKU
XU2M18MB230KR
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XU2, receiver, Sn 15 m, 24...240VAC/DC, 1/2"
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Numele seriei | General purpose single mode |
| Tip senzor electronic | Receptor senzor fotoelectric |
| Denumire senzor | XU2 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Sistem de detecție | Thru beam |
| Interval de detecție | > 5...15 m |
| Material | Metalic |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | AC/DC |
| Tehnică de cablare | 2-fire |
| [Sn] distanță nominală de detecție | 15-15 m thru beam necesită transmitător |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Conexiune electrică | 1 conector mamă 1/2"20 UNF, 3 pini |
| Emisie | - |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichel placat |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| LED de stare | - |
| Tip ieșire | Solid state |
| Ieșire suplimentară | Fără |
| [Us] tensiune nominală de alimentare | 24...240 V AC/DC |
| Curent rezidual | - |
| Capacitate de comutare în mA | 10...200 mA (pentru utilizare cu siguranță 0.4 A rapid în serie cu sarcina) |
| Cădere de tensiune maximă | <6 V (stare închisă) |
| Întârziere inițială | 300 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 20 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 20 MILLISECOND |
| Configurare | Ajustare sensibilitate |
| Limite tensiune de alimentare | 20-264 V AC/DC |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 5.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 10.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 8.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.2 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Numărul de unități în pachet 2 | 8 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.825 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XU2M18MB230KR |
| Unitate de măsura | Pce |





