Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XU2, tip transmisie prin fascicul, Sn 15 m, 24...240VAC/DC, cablu 2 m
843,00 Lei
696,69 Lei
în stoc
SKU
XU2M18MB230
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XU2, thru beam, Sn 15 m, 24...240VAC/DC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Nume serie | Uz general, mod unic |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Nume senzor | XU2 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Sistem de detecție | Fascicul prin mediu |
| Rază de detecție | > 5...15 m |
| Material | Metalic |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | AC/DC |
| Tehnică de cablare | 2 fire |
| [Sn] distanță de detecție nominală | 15-15 m fascicul prin mediu |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Aplicație specifică produs | Nu se aplică |
| Emisie | Infraroșu fascicul prin mediu |
Complementar
| Material carcasă | Alamă placat cu nichel |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Stare solidă |
| Ieșire suplimentară | Fără |
| LED indicator stare | 1 LED (galben) pentru stare ieșire, 1 LED (roșu) pentru instabilitate |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 24...240 V AC/DC |
| Curent rezidual | - |
| Capacitate comutație în mA | 10...200 mA (de utilizat cu fuzibil rapid 0.4 A în serie cu sarcina) |
| Cădere tensiune maximă | <6 V (stare închisă) |
| Întârziere pornire inițială | 300 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 20 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 20 MILLISECOND |
| Configurare | Ajustare sensibilitate |
| Compoziție kit | Transmitter + receiver XU2M18MC230T + XU2M18MB230R |
| Limite tensiune de alimentare | 20-264 V AC/DC |
| Temperatură aer ambient pentru funcționare | -25-55 °C |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 izolație dublă conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6.6 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.2535 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 11 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3.271 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S03 |
| Număr unități în pachet 3 | 22 |
| Înălțime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 6.235 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XU2M18MB230 |
| Unitate de măsura | Pce |





