Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XU2, fascicul traversant, 90°, Sn 15 m, 24...240VAC/DC, 1/2"
867,00 Lei
716,53 Lei
în stoc
SKU
XU2M18MA230WK
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XU2, thru beam, 90°, Sn 15 m, 24...240VAC/DC, 1/2"
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumirea seriei | Scop general, mod singular |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumirea senzorului | XU2 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Sistem de detecție | Fascicul continuu |
| Rază de sensibilitate | > 5...15 m |
| Material | Metalic |
| Tip linie de vedere | 90° lateral |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | AC/DC |
| Tehnică de cablare | 2 fire |
| [Sn] distanță nominală de sensibilitate | 15-15 m fascicul continuu |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul 1/2"20 UNF, 3 pini |
| Aplicație specifică produs | Nu se aplică |
| Emisie | Infraroșu fascicul continuu |
Complementar
| Material carcasă | Alamă placat cu nichel |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Stare solidă |
| Ieșire suplimentară | Fără |
| LED indicator de stare | 1 LED (galben) pentru starea ieșirii, 1 LED (roșu) pentru instabilitate |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 24...240 V AC/DC |
| Curent rezidual | - |
| Capacitate de comutare în mA | 10...200 mA (se folosește cu fuzibil rapid de 0,4 A în serie cu sarcina) |
| Frecvență de comutare | <= 25 Hz |
| Cădere de tensiune maximă | <6 V (stare închisă) |
| Întârziere inițială | 300 MILLISECOND |
| Întârziere de răspuns | 20 MILLISECOND |
| Întârziere de recuperare | 20 MILLISECOND |
| Configurare | Ajustare sensibilitate |
| Compoziție kit | Transmitter + receiver XU2M18MC230WKT + XU2M18MA230WKR |
| Limite tensiune de alimentare | 20-264 V AC/DC |
| Temperatură aer ambient pentru funcționare | -25-55 °C |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1,5 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul unităților în pachetul 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.1 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9.4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.2 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Numărul unităților în pachetul 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.017 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XU2M18MA230WK |
| Unitate de măsura | Pce |





