Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS9 40x40x117, PBT, Sn25 mm, 24 VDC, borne
531,00 Lei
438,84 Lei
în stoc
SKU
XS9C4A2A1N12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS9 40x40x117, PBT, Sn25 mm, 24 VDC, terminals
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | General purpose |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Denumire senzor | XS9 |
| Design senzor | Form 40 x 40 x 117 |
| Dimensiune | 117 mm |
| Tip carcasă | Fixă |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal de ieșire | Analogic |
| Tehnică de cablare | 3-fire |
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, 4 x 1,5 mm² |
| Interval ieșire analogică | 0...10 V |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 24 V DC cu protecție la inversare de polaritate |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Acceptare montare detectoare flush | Nu poate fi montat flush |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Față de detecție | Cap turnstil cu 5 poziții |
| Material frontal | PBT |
| Eroare liniaritate | <= 3% of Sr |
| Interval de detecție | > 15...40 mm |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Derive curent de ieșire | 5 PERCENTAGE |
| Consum curent | 0...4 mA fără sarcină |
| Întârziere pornire inițială | 7,5 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere răspuns | 6 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 6 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 14.22 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 5.08 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.25 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 5.08 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 16 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.375 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 14.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.252 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS9C4A2A1N12 |
| Unitate de măsura | Pce |





