Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS9C4A1PCP20 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS9 40x40x117, PBT, Sn20 mm, 12...24 VDC, terminale
783,00 Lei
647,11 Lei
în stoc
SKU
XS9C4A1PCP20
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS9 40x40x117, PBT, Sn20 mm, 12...24 VDC, terminals
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație dispozitiv | Factor 1 (Fe/Nfe) mașină de sudură |
| Denumire senzor | XS9 |
| Design senzor | Form 40 x 40 x 117 |
| Dimensiune | 117 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 4 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO + 1 NC |
| Conexiune electrică | Borne cu clemă șurub, 4 x 1,5 mm² |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție la inversarea polarității |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Capacitate de comutație în mA | <= 200 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
Complementar
| Acceptare montare detectorului în plan | Montabil în plan |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Față detecție | Cap turela 5 poziții |
| Material față | PBT |
| Precizie repetabilitate | <= 3% de Sr |
| Distanță diferențială | 3...15% de Sr |
| Rază de detectare | > 15...40 mm |
| LED indicator stare | Alimentare pornit: 1 LED (verde), stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutație | <= 250 Hz |
| Consum curent | 0...30 mA fără sarcină |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Întârziere pornire | 15 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere răspuns | 2,5 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 2,5 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 13,7 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4,3 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,2471 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 4,3 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 28 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 7,84 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | P06 |
| Număr unități în pachet 3 | 448 |
| Înălțime pachet 3 | 70 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 125,44 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS9C4A1PCP20 |
| Unitate de măsura | Pce |





