Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS9C2A1PCM12 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS9 40x40x70, PBT, Sn20 mm, 12...24 VDC, M12
586,00 Lei
484,30 Lei
în stoc
SKU
XS9C2A1PCM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS9 40x40x70, PBT, Sn20 mm, 12...24 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | Aplicație, performanță ridicată |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație dispozitiv | Factor 1 (Fe/Nfe) mașină de sudare |
| Nume senzor | XS9 |
| Design senzor | Form 40 x 40 x 70 |
| Dimensiune | 70 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 ND + 1 NÎ |
| Conexiune electrică | Conector tată M12, 4 pini |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| [Us] tensiune alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție inversare polaritate |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA cu protecție suprasarcină și scurtcircuit |
Complementar
| Acceptare montaj detector în plan | Montabil în plan |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Față detecție | Cap turelă 5 poziții |
| Material față | PBT |
| Acuratețe repetare | <= 3% din Sr |
| Deplasare diferențială | 3...15% din Sr |
| Rază detecție | > 15...40 mm |
| LED indicator stare | Alimentare activă: 1 LED (verde), stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 250 Hz |
| Consum curent | 0...30 mA fără sarcină |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Întârziere pornire | 15 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere răspuns | 2.5 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 2.5 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 8.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.137 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 4.1 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 25 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.075 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S02 |
| Număr unități în pachet 3 | 42 |
| Înălțime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 6.2865 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS9C2A1PCM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





