Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS9 M18, L64mm, oțel inoxidabil integral 316L, Sn10mm, 12...24 VDC, M12
761,00 Lei
628,93 Lei
în stoc
SKU
XS918S1PAM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS9 M18, L64mm, full SS 316L, Sn10mm, 12...24 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori inductivi de proximitate XS |
|---|---|
| Denumirea seriei | Aplicație |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumirea senzorului | XS9 |
| Aplicația dispozitivului | Industrie alimentară și băuturi |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 64 mm |
| Tip carcasă | Carcasă monobloc |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montare detector flush | Montabil flush |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Oțel inoxidabil 316L |
| Conexiune electrică | Conector mamă M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție la inversarea polarității |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP69K conform DIN 40050, IP68 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 316L |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material față | Oțel inoxidabil 316L |
| Interval de detectare | 8...15 mm |
| Diferență de deplasare | 1...15 % of Sr |
| Precizie de repetabilitate | <= 5 % of Sr |
| Curent rezidual | 0.1 mA stare deschisă |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 300 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum de curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere inițială sus | 40 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.0001 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0.015 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | cULus Ecolab |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 1 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.062 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 25 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.699 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS918S1PAM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





