Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS918R1PAM12 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS9 M18, L64mm, oțel inoxidabil 303 integral, Sn10 mm, 12...24 VDC, M12
621,00 Lei
513,22 Lei
în stoc
SKU
XS918R1PAM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS9 M18, L64mm, full SS 303, Sn10 mm, 12...24 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | Aplicație |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Nume senzor | XS9 |
| Aplicație dispozitiv | Aplicație în mediu dur |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 64 mm |
| Tip corp | Corp monolit |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NI |
| Acceptare montare cu detector aflat la rază | Montabil la rază |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Oțel inoxidabil 303 |
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție la inversare polaritate |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutație în mA | <= 200 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP69K conform DIN 40050, IP68 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 303 |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material față | Oțel inoxidabil 303 |
| Rază de detecție | 8...15 mm |
| Cursa diferențială | 1...15 % din Sr |
| Acuratețe repetabilitate | <= 5 % din Sr |
| Curent rezidual | 0,1 mA stare deschis |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutație | <= 300 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere pornire inițială | 40 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0,0001 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0,015 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | cULus |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 1 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,062 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 25 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1,756 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS918R1PAM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





