Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
Senzori Telemecanique Sensors - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS9 M12, L60mm, inox 303 integral, Sn10 mm, 12...24 VDC, M12
577,00 Lei
476,86 Lei
în stoc
SKU
XS912R4PAM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS9 M12, L60mm, full SS 303, Sn10 mm, 12...24 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Nume serie | Aplicație |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Nume senzor | XS9 |
| Aplicație dispozitiv | Aplicație în mediu aspru |
| Design senzor | Cilindric M12 |
| Dimensiune | 60 mm |
| Tip corp | Corp monolit |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montare detector îngropat | Nu acceptă montare îngropată |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Oțel inoxidabil 303 |
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție inversare polaritate |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA cu protecție suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP69K conform DIN 40050, IP68 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 303 |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M12 x 1 |
| Material față | Oțel inoxidabil 303 |
| Interval de sesizare | 8...15 mm |
| Diferență de deplasare | 1...15 % din Sr |
| Precizie de repetare | <= 5 % din Sr |
| Curent rezidual | 0,1 mA stare deschis |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 400 kHz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere primă urcare | 40 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0,0001 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0,015 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | cULus |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 1 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1,5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 10 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 10 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,032 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 25 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1,004 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS912R4PAM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





