Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS9 M8, L66mm, oțel inoxidabil integral 303, Sn6 mm, 12...24 VDC, M12
771,00 Lei
637,19 Lei
în stoc
SKU
XS908R4PAM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS9 M8, L66mm, full SS 303, Sn6 mm, 12...24 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | Aplicație |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumire senzor | XS9 |
| Aplicație dispozitiv | Aplicație în mediu greu |
| Design senzor | Cilindric M8 |
| Dimensiune | 66 mm |
| Tip carcasă | Carcasă monobloc |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 ND |
| Acceptare detector montaj cu ras | Nemontabil cu ras |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Oțel inoxidabil 303 |
| Conectare electrică | Conector tată M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală (Us) | 12...24 V DC cu protecție la inversare de polaritate |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutație în mA | <= 200 mA cu protecție la supraîncărcare și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 303 |
|---|---|
| Față de detectare | Frontală |
| Tip filet | M8 x 1 |
| Material față | Oțel inoxidabil 303 |
| Rază de detecție | > 4...8 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Precizie de repetare | <= 5 % din Sr |
| Curent rezidual | 0.1 mA stare deschisă |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutație | <= 700 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere prima creștere | 40 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.0001 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0.023 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | cULus |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 1 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.025 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 25 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.815 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S03 |
| Număr unități în pachet 3 | 18 |
| Înălțime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS908R4PAM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





