Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS8E1A1PBM8 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 26x26x13, PBT, Sn15mm, 12...24 VDC, M8
393,00 Lei
324,79 Lei
în stoc
SKU
XS8E1A1PBM8
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 26x26x13, PBT, Sn15mm, 12...24 VDC, M8
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | General purpose |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Aplicație dispozitiv | Nu este aplicabil |
| Denumire senzor | XS8 |
| Design senzor | Formă plată 26 x 26 x 13 |
| Dimensiune | 13 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Conexiune electrică | Conector mascul M8, 3 pini |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție de polaritate inversă |
| Grad de protecție IP | IP67 conform cu IEC 60529 |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
Complementar
| Acceptare montare senzor cu încastrare | Nu se montează cu încastrare |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit ieșire | CC |
| Față de detecție | Frontală |
| Material față | PBT |
| Cursa diferențială | 1...15 % din Sr |
| Rază de detecție | 8...15 mm |
| Frecvență de comutare | <= 2000 Hz |
| Curent rezidual | 1.5 mA stare deschisă |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Întârziere inițială sus | 10 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere răspuns | 0.3 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 0.8 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA Ecolab UL |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform cu IEC 60068-2-27 |
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform cu IEC 60068-2-6 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 6.6 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.042 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 9 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 20 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.035 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 6.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 9.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.042 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8E1A1PBM8 |
| Unitate de măsura | Pce |





