Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 26x26x13, PBT, Sn15mm, 24...240VAC/DC, 1/2" 0.15 m
539,00 Lei
445,45 Lei
în stoc
SKU
XS8E1A1MBL01U20
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 26x26x13, PBT, Sn15mm, 24...240VAC/DC, 1/2" 0.15 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Denumire senzor | XS8 |
| Design senzor | Formă plată 26 x 26 x 13 |
| Dimensiune | 13 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică conectare | 2 conductoare |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Conexiune electrică | Conector masculin la distanță 1/2"20 UNF, 3 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24...240 V AC/DC 50/60 Hz |
| Grad de protecție IP | IP67 izolație dublă conform cu IEC 60529 |
| Capacitate de comutare în mA | 5...200 mA AC/DC |
Complementar
| Acceptare montare detector în plan | Nu se montează în plan |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit ieșire | AC/DC |
| Față de detecție | Frontală |
| Material față | PBT |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Material izolație conductă | PVC |
| Domeniu detecție | 8...15 mm |
| Frecvență comutare | <= 2000 Hz |
| Curent rezidual | 1,5 mA stare deschis |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Cădere tensiune | <5,5 V (închis) |
| Întârziere inițială | 10 MILISECUNDĂ |
| Marcaj | CE |
| Întârziere răspuns | 0,3 MILISECUNDĂ |
| Întârziere recuperare | 0,8 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA Ecolab UL |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 50 gn pe 11 ms conform cu IEC 60068-2-27 |
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform cu IEC 60068-2-6 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachetul 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4,2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9,6 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,054 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 6,6 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachetul 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1,387 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachetul 3 | 20 |
| Înălțime pachet 3 | 6,6 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 4,2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 9,6 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,054 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8E1A1MBL01U20 |
| Unitate de măsura | Pce |





