Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS8E1A1MAL2 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 26x26x13, PBT, Sn15mm, 24...240VAC/DC, cablu 2 m
567,00 Lei
468,60 Lei
în stoc
SKU
XS8E1A1MAL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 26x26x13, PBT, Sn15mm, 24...240VAC/DC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Denumire senzor | XS8 |
| Design senzor | Formă plată 26 x 26 x 13 |
| Dimensiune | 13 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24...240 V AC/DC 50/60 Hz |
| Grad de protecție IP | IP68 izolare dublă conform IEC 60529 |
| Capacitate de comutație în mA | 5...200 mA AC/DC |
Complementar
| Acceptare montaj flush detector | Nu se montează flush |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit ieșire | AC/DC |
| Față de detecție | Frontală |
| Material față | PBT |
| Cursa diferențială | 1...15 % din Sr |
| Material izolare cabluri | PVC |
| Compoziție cablu | 2 x 0.34 mm² |
| Domeniu de detecție | 8...15 mm |
| Frecvență de comutație | <= 2000 Hz |
| Curent rezidual | 1.5 mA stare deschisă |
| Consum de curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Cădere de tensiune | <5.5 V (închis) |
| Întârziere inițială | 10 MILISECUNDĂ |
| Marcaj | CE |
| Întârziere răspuns | 0.3 MILISECUNDĂ |
| Întârziere recuperare | 0.8 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA Ecolab UL |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 50 gn timp de 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 13 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 9.5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.094 KILOGRAM |
| Lungime ambalaj 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Tip unitate ambalaj 2 | S03 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 44 |
| Înălțime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 4.799 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | CAR |
| Număr unități în ambalaj 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 13 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 9.5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0.094 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8E1A1MAL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





