Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 80x80x26, PBT, Sn60mm, 12...24 VDC, M12
643,00 Lei
531,40 Lei
în stoc
SKU
XS8D1A1PBM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 80x80x26, PBT, Sn60mm, 12...24 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație dispozitiv | Nu este cazul |
| Nume senzor | XS8 |
| Design senzor | Formă plană 80 x 80 x 26 |
| Dimensiune | 26 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| [Us] tensiune alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție la inversare polaritate |
| Grad de protecție IP | IP67 izolație dublă conform IEC 60529 |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
Complementar
| Acceptare montare senzor îngropat | Nu este montabil îngropat |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit de ieșire | CC |
| Față de detecție | Frontală |
| Material față | PBT |
| Cursa diferențială | 1...15 % din Sr |
| Rază de detecție | > 40...60 mm |
| Frecvență de comutare | <= 150 Hz |
| Curent rezidual | 1,5 mA stare deschisă |
| Consum de curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Întârziere prima creștere | 10 MILLISECUND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere răspuns | 0,3 MILLISECUND |
| Întârziere recuperare | 6 MILLISECUND |
Mediu
| Certificări produs | CSA Ecolab UL |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.38 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 13.2 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 11 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.362 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 13.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 4.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 9.6 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.379 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8D1A1PBM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





