Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS8D1A1PBL2 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 80x80x26, PBT, Sn60mm, 12...24 VDC, cablu 2 m
666,00 Lei
550,41 Lei
în stoc
SKU
XS8D1A1PBL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 80x80x26, PBT, Sn60mm, 12...24 VDC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație dispozitiv | Nu este cazul |
| Denumire senzor | XS8 |
| Design senzor | Formă plană 80 x 80 x 26 |
| Dimensiune | 26 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de conectare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V CC cu protecție împotriva inversării polarității |
| Grad de protecție IP | IP68 izolație dublă în conformitate cu IEC 60529 |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA CC cu protecție împotriva supraîncărcării și scurtcircuitului |
Complementar
| Acceptare detector cu montare în plan | Nu permite montare în plan |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit de ieșire | CC |
| Față de detecție | Frontală |
| Material față | PBT |
| Curse diferențiale | 1...15 % din Sr |
| Material izolație cablu | PVC |
| Compoziție cablu | 3 x 0.34 mm² |
| Rază de detectare | > 40...60 mm |
| Frecvență de comutare | <= 150 Hz |
| Curent rezidual | 1.5 mA în stare deschisă |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Întârziere prima creștere | 10 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere răspuns | 0.3 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 6 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA Ecolab UL |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 7 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9.8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.43 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 13.2 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 14 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 6.356 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 13.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 6.7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 9.6 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.431 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8D1A1PBL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





