Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 80x80x26, PBT, Sn60mm, 12...24 VDC, M12
670,00 Lei
553,72 Lei
în stoc
SKU
XS8D1A1PAM12DIN
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 80x80x26, PBT, Sn60mm, 12...24 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumirea seriei | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Denumire senzor | XS8 |
| Design senzor | Formă plană 80 x 80 x 26 |
| Mărime | 40 mm |
| Tip carcasă | Fixat clipsabil pe șină DIN |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 ND |
| Conexiune electrică | Conector mamă M12, 4 pini |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție la polaritate inversă |
| Grad de protecție IP | IP67 izolare dublă conform IEC 60529 |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
Complementar
| Acceptare montare detector la nivel flush | Nemontabil la nivel flush |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit ieșire | CC |
| Față de detecție | Frontală |
| Material față | PBT |
| Curs diferențial | 1...15 % din Sr |
| Rază de detecție | > 40...60 mm |
| Frecvență de comutare | <= 150 Hz |
| Curent rezidual | 1,5 mA stare deschisă |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Întârziere pornire inițială | 10 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere răspuns | 0,3 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 6 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4,2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9,5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,434 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 11 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4,999 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S02 |
| Număr unități în pachet 3 | 22 |
| Înălțime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 8,631 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8D1A1PAM12DIN |
| Unitate de măsura | Pce |





