Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS8C4A4PDM12 -
418,00 Lei
345,45 Lei
în stoc
SKU
XS8C4A4PDM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
XS8C4A4PDM12 -
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Aplicație dispozitiv | Echipament mobil |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Denumire senzor | XS8 |
| Denumire serie | Senzor inductiv fail safe |
| Material carcasă | PBT |
| Design senzor | Form 40 x 40 x 117 |
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Material | Plastic |
| Tip corp | Fix |
| Tehnică de cablare | 4 fire |
| Dimensiune | 117 mm |
| Date de fiabilitate siguranță | MTTFd = 2422 ani, PFHd = 47.1E-9 1/h, SFF = 98.9%, DC > 96 % cu controller de siguranță adecvat |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO + 1 NC |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Acceptare montare detector flush | Nu permite montare flush |
| Material față | PBT |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Răspuns întârziere | 1.4 MILLISECOND |
| [Us] tensiune alimentare nominală | 12...48 V DC cu protecție la inversare polaritate |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
Complementar
| Certificări produs | CCC cULus E2 TÜV |
|---|---|
| Consum curent | 0...15 mA fără sarcină |
| LED indicator stare | Alimentare pornit: 1 LED (verde), stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Marcare | CE UKCA |
| Precizie repetabilitate | <= 3% din Sr |
| Față detectare | Cap turela 5 poziții |
| Nivel siguranță | SIL 2 conform IEC 61508, PL = d conform ISO 13849-1, SILCL 2 conform IEC 62061 |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Domeniu detecție | > 15...40 mm |
| Deplasare diferențială | 3...15% din Sr |
| Frecvență comutare | <= 30 Hz |
| Întârziere prima creștere | 7.5 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 2.5 MILLISECOND |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 14.3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.275 KILOGRAM |
| Înălțime pachet 2 | 14.3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4125 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8C4A4PDM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





