Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 40x40x117, PBT, Sn40 mm, 12...48 VDC, terminale
441,00 Lei
364,46 Lei
în stoc
SKU
XS8C4A4NCP20
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 40x40x117, PBT, Sn40 mm, 12...48 VDC, terminals
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație dispozitiv | Echipament mobil |
| Nume senzor | XS8 |
| Design senzor | Form 40 x 40 x 117 |
| Dimensiune | 117 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 4 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO + 1 NC |
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, 4 x 1,5 mm² |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...48 V DC cu protecție la inversare de polaritate |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
Complementar
| Acceptare montaj detecție în plan | Nu se poate monta în plan |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Față detecție | Cap turela 5 poziții |
| Material față | PBT |
| Precizie repetabilitate | <= 3% din Sr |
| Deplasare diferențială | 3...15% din Sr |
| Rază de detecție | > 15...40 mm |
| LED indicator stare | Alimentare activată: 1 LED (verde), stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 200 Hz |
| Consum curent | 0...15 mA fără sarcină |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Întârziere inițială sus | 7.5 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere răspuns | 1.4 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 2.5 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA E2 UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.244 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 14.5 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 14 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3.641 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S02 |
| Număr unități în pachet 3 | 16 |
| Înălțime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 2.375 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8C4A4NCP20 |
| Unitate de măsura | Pce |





