Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 40x40x117, PBT, Sn40 mm, 24...240VAC/DC, borne
568,00 Lei
469,42 Lei
în stoc
SKU
XS8C4A4MPP20
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 40x40x117, PBT, Sn40 mm, 24...240VAC/DC, terminals
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Denumire senzor | XS8 |
| Design senzor | Form 40 x 40 x 117 |
| Dimensiune | 117 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2-fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 ND sau 1 NÎ programabil |
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, 4 x 1,5 mm² |
| Tensiune alimentare nominală [Us] | 24...240 V AC 50/60 Hz, 24...240 V DC |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Capacitate comutare în mA | 5...200 mA DC, 5...300 mA AC |
Complementar
| Acceptare montaj detector flush | Non-flush montabil |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit ieșire | AC/DC |
| Față de detecție | Cap turela cu 5 poziții |
| Material față | PBT |
| Precizie repetabilitate | <= 3% din Sr |
| Diferență de deplasare | 3...15% din Sr |
| Rază de detecție | > 15...40 mm |
| LED indicator stare | Alimentare activă: 1 LED (verde), stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 25 Hz AC, <= 50 Hz DC |
| Curent rezidual | 1,5 mA stare deschidere 120 V, 0,6 mA stare deschidere 24 V |
| Cădere tensiune | <5,5 V (închis) |
| Intârziere inițial sus | 7.5 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Intârziere răspuns | 1.4 MILLISECOND |
| Intârziere recuperare | 2.5 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4.9 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.247 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 14.3 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 14 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3.764 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8C4A4MPP20 |
| Unitate de măsura | Pce |





