Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS8C4A4MPN12 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 40x40x117, PBT, Sn40 mm, 24...240VAC/DC, terminale
541,00 Lei
447,11 Lei
în stoc
SKU
XS8C4A4MPN12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 40x40x117, PBT, Sn40 mm, 24...240VAC/DC, terminals
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Denumire senzor | XS8 |
| Design senzor | Form 40 x 40 x 117 |
| Dimensiune | 117 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2-fire |
| Funcție ieșire discret | 1 ND sau 1 NÎ programabil |
| Conexiune electrică | Cleme cu șurub, 4 x 1,5 mm² |
| Tensiune de alimentare nominal [Us] | 24...240 V AC 50/60 Hz, 24...240 V DC |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Capacitate de comutare în mA | 5...200 mA DC, 5...300 mA AC |
Complementar
| Acceptare montare la ras detector | Nu admite montare la ras |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit de ieșire | AC/DC |
| Față de detecție | Cap turela 5 poziții |
| Material față | PBT |
| Precizie repetabilitate | <= 3% din Sr |
| Diferență de deplasare | 3...15% din Sr |
| Distanță de detectare | > 15...40 mm |
| LED de stare | Alimentare active: 1 LED (verde), stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 25 Hz AC, <= 50 Hz DC |
| Curent rezidual | 1,5 mA stare deschisă 120 V, 0,6 mA stare deschisă 24 V |
| Cădere de tensiune | <5,5 V (închis) |
| Întârziere prima coborâre | 7.5 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere răspuns | 1.4 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 2.5 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachetul 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 14.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.249 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachetul 2 | 24 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3.941 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachetul 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 14.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.249 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8C4A4MPN12 |
| Unitate de măsura | Pce |





