Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS8C4A4MPG13 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 40x40x117, PBT, Sn40 mm, 24...240VAC/DC, borne
533,00 Lei
440,50 Lei
în stoc
SKU
XS8C4A4MPG13
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 40x40x117, PBT, Sn40 mm, 24...240VAC/DC, terminals
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Nume senzor | XS8 |
| Design senzor | Form 40 x 40 x 117 |
| Mărime | 117 mm |
| Tip corp | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de conectare | 2-wire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NU sau 1 NÎ programabil |
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, 4 x 1.5 mm² |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24...240 V AC 50/60 Hz, 24...240 V DC |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Capacitate de comutare în mA | 5...200 mA DC, 5...300 mA AC |
Complementar
| Acceptare montaj detector flush | Nu permite montaj flush |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit de ieșire | AC/DC |
| Față de detecție | Cap turela cu 5 poziții |
| Material față | PBT |
| Precizie de repetare | <= 3% din Sr |
| Diferență de deplasare | 3...15% din Sr |
| Rază de detecție | > 15...40 mm |
| LED de stare | Alimentare activă: 1 LED (verde), stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 25 Hz AC, <= 50 Hz DC |
| Curent rezidual | 1.5 mA stare deschisă 120 V, 0.6 mA stare deschisă 24 V |
| Cădere de tensiune | <5.5 V (închis) |
| Întârziere inițială sus | 7.5 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere răspuns | 1.4 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 2.5 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.277 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 14.3 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 28 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 7.84 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 14.3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 4.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 4.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.253 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8C4A4MPG13 |
| Unitate de măsura | Pce |





