Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 40x40x117, PBT, Sn40 mm, 12...48 VDC, borne
488,00 Lei
403,31 Lei
în stoc
SKU
XS8C4A4DPP20
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 40x40x117, PBT, Sn40 mm, 12...48 VDC, terminals
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Denumire senzor | XS8 |
| Design senzor | Formă 40 x 40 x 117 |
| Dimensiune | 117 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 2 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 ND sau 1 NÎ programabil |
| Conectare electrică | Borne cu șurub, 4 x 1,5 mm² |
| Tensiune alimentare rated [Us] | 12...48 V CC cu protecție la inversare polaritate |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Capacitate comutare în mA | 1,5...100 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
Complementar
| Acceptare montaj flush detector | Non flush montabil |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit de ieșire | CC |
| Față de detecție | Cap revolver cu 5 poziții |
| Material față | PBT |
| Repetabilitate | <= 3% din Sr |
| Cursa diferențială | 3...15% din Sr |
| Rază de detecție | > 15...40 mm |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 200 Hz |
| Curent rezidual | 0,6 mA stare deschisă |
| Cădere tensiune | <4,2 V (închis) |
| Întârziere primă creștere | 7.5 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere răspuns | 1.4 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 2.5 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.244 KILOGRAM |
| Lungime ambalaj 1 | 5 CENTIMETER |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 14 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 3.731 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8C4A4DPP20 |
| Unitate de măsura | Pce |





