Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS8C4A4DPG13 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 40x40x117, PBT, Sn40 mm, 12...48 VDC, borne
363,00 Lei
300,00 Lei
în stoc
SKU
XS8C4A4DPG13
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 40x40x117, PBT, Sn40 mm, 12...48 VDC, terminals
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | Scop general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Nume senzor | XS8 |
| Design senzor | Form 40 x 40 x 117 |
| Dimensiune | 117 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 2 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, 4 x 1,5 mm² |
| Tensiune de alimentare [Us] nominală | 12...48 V CC cu protecție la inversare polaritate |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Capacitate de comutare în mA | 1,5...100 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
Complementar
| Acceptare montaj detector flush | Nu permite montaj flush |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit ieșire | CC |
| Față detecție | Capă turela cu 5 poziții |
| Material față | PBT |
| Precizie repetabilitate | <= 3% de Sr |
| Curs diferențial | 3...15% de Sr |
| Distanță de detecție | > 15...40 mm |
| LED stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 200 Hz |
| Curent rezidual | 0,6 mA stare deschis |
| Cădere tensiune | <4,2 V (închis) |
| Întârziere pornire | 7.5 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere răspuns | 1.4 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 2.5 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 14.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.248 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 14 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3.77 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 14.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.248 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8C4A4DPG13 |
| Unitate de măsura | Pce |





