Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 40x40x117, PBT, Sn20 mm, 12...48 VDC, terminale
409,00 Lei
338,02 Lei
în stoc
SKU
XS8C4A2PCP20
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 40x40x117, PBT, Sn20 mm, 12...48 VDC, terminals
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație dispozitiv | Echipament mobil |
| Nume senzor | XS8 |
| Design senzor | Form 40 x 40 x 117 |
| Dimensiune | 117 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 4 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO + 1 NC |
| Conexiune electrică | Borne cu cleme de fixare, 4 x 1.5 mm² |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| [Us] tensiune alimentare nominală | 12...48 V DC cu protecție la inversarea polarității |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA cu protecție la supraîncărcare și scurtcircuit |
Complementar
| Acceptare montare detector flush | Montabil flush |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit ieșire | CC |
| Față de detectare | Capul turela cu 5 poziții |
| Material front | PBT |
| Nivel de siguranță | SIL 2 conform IEC 61508, PL = d conform ISO 13849-1, SILCL 2 conform IEC 62061 |
| Precizie repetabilitate | <= 3% din Sr |
| Date fiabilitate siguranță | MTTFd = 1546 ani, PFHd = 7.4E-8 1/h, SFF = 92 %, DC = 75 % cu controlor de siguranță adecvat |
| Curs diferențial | 3...15% din Sr |
| Interval detectare | > 15...40 mm |
| LED indicator stare | Alimentare pornit: 1 LED (verde), stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 300 Hz |
| Consum curent | 0...15 mA fără sarcină |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Întârziere prima sus | 7.5 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere răspuns | 1.2 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 1.8 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA E2 TÜV UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.258 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 14.5 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 14 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3.93 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | P06 |
| Număr unități în pachet 3 | 504 |
| Înălțime pachet 3 | 70 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 141.12 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8C4A2PCP20 |
| Unitate de măsura | Pce |





