Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS pentru zone cu pericol de praf, 40x40x117, Sn20 mm, 12..48VDC, DA+NÎ, terminale
568,00 Lei
469,42 Lei
în stoc
SKU
XS8C4A1PCP20EX
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS for hazardous area dust, 40x40x117, Sn20 mm, 12..48VDC, NO+NC, terminals
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Numele seriei | Application |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Aplicație dispozitiv | ATEX praf |
| Nume senzor | XS8 |
| Design senzor | Form 40 x 40 x 117 |
| Dimensiune | 117 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Acceptare montare flush detector | Montabil flush |
| Material | Plastic |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 4 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO + 1 NC |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Conexiune electrică | Borne cu clemă șurub, 4 x 1,5 mm² |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...48 V DC cu protecție inversare polaritate |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA cu protecție suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529 |
Complementar
| Nivel siguranță | SIL 2 conform IEC 61508, PL = d conform ISO 13849-1, SILCL 2 conform IEC 62061 |
|---|---|
| Date fiabilitate siguranță | MTTFd = 1546 ani, PFHd = 7.4E-8 1/h, SFF = 92 %, DC = 75 % cu controler siguranță adecvat |
| Față detecție | Cap turela 5 poziții |
| Material față | PBT |
| Interval detectare | > 15...40 mm |
| Deplasare diferențială | 3...15% din Sr |
| Precizie repetare | <= 3% din Sr |
| LED indicator stare | Alimentare activă: 1 LED (verde), stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 300 Hz |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | 0...15 mA fără sarcină |
| Întârziere prima creștere | 7.5 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 1.2 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 1.8 MILLISECOND |
| Marcare | II2 D-Ex tb IIIC T85°C Db IP67 |
Mediu
| Caracteristică mediu | Locație periculoasă |
|---|---|
| Standarde | IEC 60079-0 IEC 60079-31 |
| Directive | 2014/34/EU - Directiva ATEX |
| Certificări produs | IEC-Ex INE 16.0047X INERIS 16ATEX0037X |
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Zonă praf | Zona 21 - 22 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 14 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.244 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8C4A1PCP20EX |
| Unitate de măsura | Pce |





