Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 40x40x117, PBT, Sn20 mm, 12...48 VDC, M12
497,00 Lei
410,74 Lei
în stoc
SKU
XS8C4A1PCM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 40x40x117, PBT, Sn20 mm, 12...48 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | General purpose |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație dispozitiv | Echipamente mobile |
| Nume senzor | XS8 |
| Design senzor | Form 40 x 40 x 117 |
| Dimensiune | 117 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 4-fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO + 1 NÎ |
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...48 V DC cu protecție la inversiune de polaritate |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
Complementar
| Acceptare montare detector cu filet | Montabil cu filet |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Față de detecție | Capac turnichiu cu 5 poziții |
| Material față | PBT |
| Nivel de siguranță | SIL 2 conform IEC 61508, PL = d conform ISO 13849-1, SILCL 2 conform IEC 62061 |
| Acuratețe de repetare | <= 3% of Sr |
| Date fiabilitate siguranță | MTTFd = 1546 years, PFHd = 7.4E-8 1/h, SFF = 92 %, DC = 75 % with appropriate safety controller |
| Deplasare diferențială | 3...15% of Sr |
| Rază de detecție | > 15...40 mm |
| LED de stare | Alimentare activă: 1 LED (verde), stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 300 Hz |
| Consum de curent | 0...15 mA fără sarcină |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Întârziere prima ridicare | 7.5 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere răspuns | 1.2 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 1.8 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA E2 TÜV UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.6 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4.6 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.275 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 14 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 14 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.148 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 14.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.274 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8C4A1PCM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





