Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 40x40x117, PBT, Sn20 mm, 12...48 VDC, terminale
404,00 Lei
333,88 Lei
în stoc
SKU
XS8C4A1NCG13
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 40x40x117, PBT, Sn20 mm, 12...48 VDC, terminals
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Nume serie | Scop general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Aplicație dispozitiv | Echipamente mobile |
| Nume senzor | XS8 |
| Design senzor | Form 40 x 40 x 117 |
| Dimensiune | 117 mm |
| Tip corp | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 4 fire |
| Funcție ieșire discret | 1 NO + 1 NÎ |
| Conexiune electrică | Borne cu cleme șurub, 4 x 1,5 mm² |
| Tip ieșire discret | NPN |
| [Us] tensiune alimentare nominală | 12...48 V DC cu protecție inversiune polaritate |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA cu protecție suprasarcină și scurtcircuit |
Complementar
| Acceptare montaj detector la nivel | Montabil la nivel |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Față detecție | Capă turela 5 poziții |
| Material față | PBT |
| Precizie repetare | <= 3% de Sr |
| Deplasare diferențială | 3...15% de Sr |
| Domeniu senzare | > 15...40 mm |
| LED indicator stare | Alimentare activă: 1 LED (verde), stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 300 Hz |
| Consum curent | 0...15 mA fără sarcină |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Întârziere prima creștere | 7,5 MILISECUNDĂ |
| Marcaj | CE |
| Întârziere răspuns | 1,2 MILISECUNDĂ |
| Întârziere recuperare | 1,8 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA E2 UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 14,5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,253 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 14 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3,879 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 14,5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,244 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8C4A1NCG13 |
| Unitate de măsura | Pce |





