Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS8C4A1MPP20 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 40x40x117, PBT, Sn20 mm, 24...240VAC/DC, terminale
499,00 Lei
412,40 Lei
în stoc
SKU
XS8C4A1MPP20
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 40x40x117, PBT, Sn20 mm, 24...240VAC/DC, terminals
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | Scop general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Nume senzor | XS8 |
| Design senzor | Form 40 x 40 x 117 |
| Dimensiune | 117 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2-fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conexiune electrică | Borne cu clemă cu șurub, 4 x 1,5 mm² |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 24...240 V AC 50/60 Hz, 24...240 V DC |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Capacitate de comutare în mA | 5...200 mA DC, 5...300 mA AC |
Complementar
| Acceptare montare detector la ras | Montare la ras posibilă |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit de ieșire | AC/DC |
| Față de detecție | Capă turela cu 5 poziții |
| Material față | PBT |
| Precizie repetabilitate | <= 3% de Sr |
| Deplasare diferențială | 3...15% de Sr |
| Distanță de detecție | > 15...40 mm |
| LED de stare | Alimentare pornită: 1 LED (verde), stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 25 Hz AC, <= 50 Hz DC |
| Curent rezidual | 1,5 mA stare deschis 120 V, 0,6 mA stare deschis 24 V |
| Cădere tensiune | <5,5 V (închis) |
| Întârziere prima creștere | 7.5 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere răspuns | 1.2 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 1.8 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 14.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.234 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 14 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3.626 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 14.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.24 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8C4A1MPP20 |
| Unitate de măsura | Pce |





