Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS8C4A1MPN12 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 40x40x117, PBT, Sn20 mm, 24...240VAC/DC, borne
493,00 Lei
407,44 Lei
în stoc
SKU
XS8C4A1MPN12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 40x40x117, PBT, Sn20 mm, 24...240VAC/DC, terminals
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori inductivi de proximitate XS |
|---|---|
| Denumirea seriei | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Denumire senzor | XS8 |
| Design senzor | Forma 40 x 40 x 117 |
| Dimensiune | 117 mm |
| Tip carcasă | Fixă |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2 conductoare |
| Funcție ieșire discretă | 1 ND sau 1 NÎ programabil |
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, 4 x 1,5 mm² |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24...240 V AC 50/60 Hz, 24...240 V DC |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Capacitate de comutare în mA | 5...200 mA DC, 5...300 mA AC |
Complementar
| Acceptare montaj detector la nivelul suprafeței | Montabil la nivelul suprafeței |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit ieșire | AC/DC |
| Față de detecție | Cap turelă cu 5 poziții |
| Material față | PBT |
| Precizie de repetabilitate | <= 3% din Sr |
| Deplasare diferențială | 3...15% din Sr |
| Rază de detecție | > 15...40 mm |
| LED de stare | Alimentare pornit: 1 LED (verde), stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 25 Hz AC, <= 50 Hz DC |
| Curent rezidual | 1,5 mA stare deschisă 120 V, 0,6 mA stare deschisă 24 V |
| Cădere de tensiune | <5,5 V (închisă) |
| Întârziere pornire inițială | 7.5 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere răspuns | 1.2 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 1.8 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.238 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 14.3 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr de unități în pachet 2 | 24 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3.676 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr de unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 14.3 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.238 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8C4A1MPN12 |
| Unitate de măsura | Pce |





